Ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević u poseti je NR Kini povodom održavanja 4. Kineskog međunarodnog sajma lanaca snabdevanja (CISCE), zajedno sa predsednikom Privredne komore Srbije Markom Čadežom.
Ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević u poseti je NR Kini povodom održavanja 4. Kineskog međunarodnog sajma lanaca snabdevanja (CISCE), zajedno sa predsednikom Privredne komore Srbije Markom Čadežom.
Lazarević je istakla da je ovo možda najprestižniji svetski sajam koji se bavi lancima snabdevanja, uz učešće PKS i domaćih kompanija koje se predstavljaju.
„Samo mesec dana posle istorijske posete Kini predsednika Srbije, Srbija nastupa na ovom važnom događaju trudeći se da nastavimo sa našim razvojnim planom, da se fokusiramo na one oblasti saradnje koje su nam ključne a to su napredna proizvodnja, robotika, korišćenje veštačke inteligencije“, ocenila je ministarka.
Ovaj sajam je prva nacionalna izložba u svetu posvećena isključivo lancima snabdevanja i okuplja vodeće svetske kompanije, investitore, tehnološke kompanije, industrijska udruženja. Cilj Sajma je pružanje podrške u promociji trgovine, investiciona saradnja, i jača globalna povezanost proizvodnih i logističkih lanaca. U organizaciji Privredne komore Srbije, na ovom Sajmu predstaviće se i srpski privrednici u okviru Nacionalnog štanda Srbije. CISCE se održava od 22. do 26. juna u Pekingu.